KARADENİZ TAKIMLARI
Giriş Tarihi : 05-05-2022 10:18

Süper Ligi Çok İstiyoruz

Rize Belediyesi Kadın Basketbol Takımında Baş Antrenör Mehmet Kaputoğlu ile takım kaptanı Arzu Asiye Özdemir, play-off serisinde 2’de 2 yaptıkları HDI Sigorta Yalova VIP karşılaşması sonrası “Var bir hayalimiz: O da Süper Lig” dedi.

Süper Ligi Çok İstiyoruz

 

2 yıl önce kurulan ve müthiş bir başarı göstererek ilk yılında Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginden Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne yükselen Rize Belediyesi’nin bu ligden de Süper Lig’e yükselmesine tek bir galibiyet yetecek. Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinin 2. maçında HDI Sigorta Yalova VIP'i 76-48 mağlup ederek seride durumu 2-0 yapan Rize Belediyesi Kadın Basketbol Takımında Baş Antrenör Mehmet Kaputoğlu ile takım kaptanı Arzu Asiye Özdemir, karşılaşmadan sonra yaptıkları açıklamada Süper Lig’e yükseleceklerine inandıklarını belirterek, kupayı Rize’ye getireceklerini kaydetti.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in girişimleriyle 2 yıl önce kurulan ve kurulduğu yıl Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde mücadele eden Rize Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Başkan Metin’in destekleri, Kulüp Başkanı Mustafa Köroğlu ve Başantrenör Mehmet Kaputoğlu’nun yönetimiyle eşine az rastlanacak büyük başarılara imza atarak ilk kez yer aldığı bu ligde tek mağlubiyetle ikinci olarak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne yükseldi. Rize Belediyesi bölgesel ligdeki 1 yıllık misafirliğinin ardından yükseldiği Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde de müthiş bir performans göstererek zoru başardı ve kendisinden kat kat daha bütçeli takımlara karşı koyarak Süper Lig’in kapısına dayandı. Normal sezonu 4. Sırada tamamladığından Süper Lig için play-off maçları oynamaya hak kazanan Rize Belediyesi, her geçen gün artan performansına bağlı olarak yükselen başarı grafiği ile artık herkesin çekindiği ve korktuğu bir takım olmuştu. Ligdeki başarılı performansını play-off’un çeyrek finalinde de ortaya koyan ve Uludağ Basket NBSD’yi 3 maç sonunda 2-1’lik seri sonucu ile eleyen Rize Belediyesi, yarı finalde ise ligin güçlü ekiplerinden Botaş Gelişim ile eşleşti. “Var bir hayalimiz: O da Süper Lig” parolasıyla Süper Lig yolunda geçilmesi gereken zorlu Botaş Gelişim engelini de seride 3-0’lık üstünlükle geçen Rize Belediyesi’nin önünde artık tek bir rakip kalmıştı. O da finaldeki rakibi HDI Sigorta Yalova VIP. Normal sezonda iki maçta da mağlup ettiği rakibini Ramazan Bayramının ilk günü Rize’de konuk eden ve rakibine 19 sayı fark atarak maçı 75-56 kazanan Rize Belediyesi, rakibiyle serinin 2. Maçında bugün Rize’de karşılaştı. “Var bir hayalimiz: O da Süper Lig” parolasının gerçekleşmesine bir adım bırakan bir şekilde rakibine parkeyi dar eden ve karşılaşmadan 28 sayı farkla 76-48 galibiyetle ayrılan Rize Belediyesi, cumartesi günü Yalova’da oynayacağı serinin 3. maçını da kazanması halinde Süper Lig’e yükselecek.

Rize Yenişehir Spor Salonunda bugün kazanılan galibiyetin ardından Baş antrenör Mehmet Kaputoğlu ve Takım Kaptanı Arzu Asiye Özdemir, yaptıkları açıklamada galibiyetin coşkusunu yaşadıklarını asıl coşkuyu ise Süper Lig’e yükselmeyle yaşayacaklarını kaydetti.

Kaputoğlu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, bulunduğu ligde 2 yıl peş peşe derece alarak bir üst lige çıkan ilk takım olmalarına ramak kaldığına vurgu yaparak, çok çalışmalarının ve mücadele etmelerinin karşılığını alacaklarını kaydetti.

Süper Lig için bir galibiyete daha ihtiyaç duyduklarından henüz her şeyin bitmediğini kaydeden Kaputoğlu, “Çocuklar sezon boyunca çok iyi mücadele etti. Play-off maçları oldukça zor ve iyi konsantre gerektiriyordu. Play-off’ta da mücadelemizden, azmimizden ve inancımızdan hiçbir şey kaybetmeyerek bizden çok çok daha iyi bütçeye sahip takımlara karşı mücadele ettik. Ve bugün gelinen noktada final serisinde haklı bir galibiyet elde ederek seride 2-0 öne geçtik. İnşallah Yalova’da da bir maç kazanırsak adımızı Süper Lig’e yazdıracağız. Lige başlarken play-off hedefimiz iken Play-off maçları itibariyle hedefimizi Süper Lig olarak belirlemiş ve ‘Var bir hayalimiz: O da Süper Lig’ parolasıyla maçlarımızı oynamaya başlamıştık. Allah nasip ederse Cumartesi günü Yalova’da da rakibimizi mağlup ederek ihtiyacımız olan galibiyete ulaşacak ve Süper Lig vizesini alacağız. Şu zamana kadar ilk defa 2 yıl peş peşe en alttan yukarı çıkan tek takımda biz olacağız Allah nasip ederse. Ancak söylediğim gibi henüz her şey bitmedi ve bir galibiyete daha ihtiyacımız var” dedi.

Takım Kaptanı Arzu ise, maç sonu yaptığı açıklamada çok heyecanlı ve mutlu olduklarını ifade ederek sezon başından bu yana çok fazla emek sarf ettiklerini ve bu emeğin karşılığını Süper Lig’e yükselerek almak istediklerini kaydederek, Yalova’da oynanacak ilk maçta işi bitirmek istediklerini ve Rize’ye Süper Lig biletini alarak kupa ile dönmek istediklerini ifade etti.

Lig başladığında kimsenin kendilerinden böyle bir başarıyı beklemediğini kaydeden başarılı sporcu, güçlü ve tecrübeli takımlar arasında çok çalışarak ve mücadele ederek normal sezonun tamamlanmasıyla ligde kendilerine 4. sırada yer bulduklarını ve Süper Lig için play-off maçları oynamaya hak kazandıklarını belirterek, sezon boyunca ortaya koydukları performansla hak ettikleri Süper Lig’e yükselebilmek için final serisinde 1 galibiyete daha ihtiyaçları bulunduğunu ve cumartesi günü Yalova’da oynayacakları maçı kazanarak bu galibiyeti elde etmek istediklerini kaydetti.

Kaptan ayrıca taraftarlara da verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek taraftarların bu desteğinin kendileri için itici bir güç olduğunu ifade etti.       

                                                                                                                                                                                                                              

AdminAdmin