FUTBOL
Giriş Tarihi : 13-09-2022 16:04

Şenol Güneş'ten Yusuf Demir açıklaması!

Galatasaray'ın Avusturya ekibi Rapid Wien'den kadrosuna kattığı yeni transferi Yusuf Demir, dün akşam oynanan Kasımpaşa - Galatasaray müsabakasıyla sarı kırmızılı formayla ilk maçına çıktı. Yusuf'un yerli statüsünde oynayamaması ise birçok tartışmaya yol açtı. Konu ile ilgili olarak dönemin Türk milli takımı teknik direktörü Şenol Güneş konuştu.

Şenol Güneş'ten Yusuf Demir açıklaması!

 

Galatasaray 'ın Avusturya ekibi Rapid Wien'den kadrosuna kattığı yeni transferi Yusuf Demir, dün akşam oynanan Kasımpaşa - Galatasaray müsabakasıyla sarı kırmızılı formayla ilk maçına çıktı.


Yusuf'un yerli statüsünde oynayamaması ise birçok tartışmaya yol açtı.

Konu ile ilgili olarak dönemin Türk milli takımı teknik direktörü Şenol Güneş tv100.com spor editörü Mehmet Batuhan Ağır'a konuştu.

Okan Buruk "Yusuf'un her şeyi Türk" 

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Yusuf Demir çok kaliteli, çok yetenekli. Bunu oyuna girince gösterdi. Yusuf’u keşke Türk olarak oynatabilsek. Her şeyi Türk olan çocuk milli takım tercihi nasıl olmuş, onu da bilmiyoruz. Biz mi tercih etmedik o mu Türkiye’yi tercih etmedi? Türk olan bir oyuncunun Türk olarak oynaması gerekiyor. Sadece Galatasaray değil, tüm oyuncuların. Özellikle Türk pasaportu olan, Türk aileye sahip olan bizden birilerinin yabancı olarak oynaması kötü bir durum” açıklamasında bulunmuştu.

"Zaten Avusturya'yı seçmişti"

Konu ile ilgili olarak dönemin Türk milli takımı teknik direktörü Şenol Güneş'e ulaşan tv100.com spor editörü Mehmet Batuhan Ağır, Güneş'e "Yusuf Demir'i sizin milli takıma almadığınız iddiaları hakkında neler söylemek istersiniz" diye sordu.

AdminAdmin