BASKETBOL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 09:42

Şampiyonlar Ligi için girişimimiz var"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TRT SPOR muhabiri Ejder Yasin Turhan'ın sorularını yanıtladı.

Şampiyonlar Ligi için girişimimiz var

 

 

TRT SPOR'a özel açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, "Kadınlarda Avrupa Şampiyonası Eleme maçlarını Mersin'de oynayacağız. Mersin bize uğurlu geldi. Buradan taraftarlarımıza sesleniyoruz kendilerinden destek bekliyoruz. Tüm uluslararası organizasyonlarda olma hedefimiz var Dünya Şampiyonası'nda olmayacak olmamız gerçekten üzüntü verici ancak bizim genç oyuncularımızın tecrübe eksikliğinden dolayı maçların son dakikalarda bu maçları kaybediyoruz biz bu arkadaşların takımlarında oynadıkça daha çok tecrübe kazanıp gelişeceklerine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Basketbol Gelişim Projesi hakkında konuşan Türkoğlu, "Bu projeyi hayata geçirirsek tesisleşme anlamında Türk basketboluna kazandırılmış en önemli işe imza atmış olacağız. Ortaya çok güzel bir tesis çıkardık sizler de gördünüz. İnşallah cumhuriyetimizin 100. yılında böyle bir tesis hayata geçirmek bizi mutlu edecek. İçerisinde ana salonun olacağı, kamp merkezi, kütüphane ve ticari alanların olacağı yerler olacak. Burada sadece spor kompleksi değil insanların güzel vakit geçireceği bir yaşam alanı yapmak istedik. Ulaşım anlamında da çok rahat bir tesis olacak. Çok yönlü anlamında dünyada eşi benzeri olmayan bir yapıdan bahsediyoruz. Burada Cumhurbaşkanımız'a ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız sunduğumuz tüm projeleri hep destekledi."

EuroLeague Final Four'u ev sahipliği için bir girişim oldu mu?

"Federasyon olarak her zaman yeni organizasyonları ülkemizde gerçekleştirmek için çalışıyoruz buna hazırız taleplerimiz var. 2024-25-25 gibi organizasyonları ülkemizde yapabilmek için. Bu yeni tesisleri yapacağımız zaman onlarında bize ilgisi olacaktır. EuroLeague için yeni yönetimle olmadı. Ama önceki yönetimle bir görüşmemiz olmuştu. Şu an FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi için girişimimiz var." dedi.

AdminAdmin