GÜREŞ
Giriş Tarihi : 21-04-2022 16:57

Osmaniyeli güreşçiler, Türkiye’yi temsil edecek

Osmaniye'de okul sporları grekoromen Türkiye şampiyonu olan Veli Kağan Seğmen ve Batuhan Çakmak, 14-22 Mayıs tarihlerinde Uluslararası Okul Sporları (ISF) tarafından Fransa'nın Normandiya bölgesinde düzenlenecek olan Dünya Gençlik Olimpiyatları'nda (GYMNASIADE) Türkiye’yi temsil edecek

Osmaniyeli güreşçiler, Türkiye’yi temsil edecek

 


OSMANİYE'de okul sporları grekoromen Türkiye şampiyonu olan Veli Kağan Seğmen ve Batuhan Çakmak, 14-22 Mayıs tarihlerinde Uluslararası Okul Sporları (ISF) tarafından Fransa'nın Normandiya bölgesinde düzenlenecek olan Dünya Gençlik Olimpiyatları'nda (GYMNASIADE) Türkiye’yi temsil edecek.
Okul Sporları Grekoromen Güreş branşında Türkiye Şampiyonu olan Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından 51 kiloda Veli Kağan Seğmen, 65 kiloda Batuhan Çakmak, şampiyonluk için mindere çıkacak. Hazırlıklarını milli takım kampı ve Sporcu Eğitim Merkezi'nde antrenörleri Ahmet Celalettin Doğan ve Mustafa Kıraç nezaretinde devam eden sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar'ı makamında ziyaret etti. Acar, ziyarette antrenör ve sporculara başarılar dileyerek, “İstiklal marşımızın eşliğinde göndere çekilen şanlı bayrağımızın gölgesinde alınacak altın madalyalarla dönüleceğine olan inancım tamdır. Sporcularımıza başarılar diliyorum″ dedi.
BİR BAŞARI DA TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASI'NDAN
Diğer yandan, U-17 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası'na katılan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından Veli Kağan Seğmen, Türkiye Şampiyonu, Ali Sümbül Türkiye 3’lüğü derecelerini elde etti. Antrenmanlarına Sporcu Eğitim Merkezi'nde Antrenör Ahmed Celalettin Doğan ve Mustafa Kıraç ile devam eden sporcular, 20 Nisan- 7 Mayıs tarihlerinde Muğla Köyceğiz de yapılacak olan Güreş Milli takım kampına davet edildiler. Sporcular akabinde 9 -11 Mayıs tarihlerinde Antalya'da yapılacak Uluslararası Zafer Turnuvası'nda da Türkiye’yi temsil edecekler. 

AdminAdmin