FUTBOL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 23:04

İsmail Kartal'dan altyapı vurgusu

"Barış için futbol" temasıyla oynanan hazırlık maçında Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk'i 1-0 mağlup eden Fenerbahçe'nin teknik direktörü İsmail Kartal, Ukrayna'daki savaşın bir an önce son bulması gerektiğini söyledi.

İsmail Kartal'dan altyapı vurgusu

 


İsmail Kartal, "Ukrayna'da barış" temasına dikkati çekmek ve katkı sağlamak amacıyla başlatılan "Shakhtar Donetsk Global Tour" kapsamındaki özel maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Geliri savaş mağdurlarına bağışlanacak bu maçı oynayarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Kartal, "Dostça ve centilmence bir maç oldu. Az süre bulan ve genç oyunculara şans verdik. Durumlarını değerlendirdik. İnşallah her şey Shakhtar Donetsk'in gönlüne göre olur. Barışın yanındayım. İnşallah bu savaş bir an önce son bulur ve insanlar mutlu olur." ifadelerini kullandı.

Müsabakada forma giyen genç oyuncuların performansıyla ilgili konuşan deneyimli teknik adam, "Burak Kapacak son dönemde antrenmanlarda bayağı çıkış yapmaya başladı. Bu maçta ilk 11'de oynattık. Fena da oynamadı. Gayet güzeldi. Diğer oyuncularımın da performansı gayet iyiydi. Oyuncular en iyi şekilde ellerinden geleni yapmaya çalıştı." diye konuştu.

Son dönemde altyapıya verdikleri öneme dikkati çeken İsmail Kartal, "Arda çıktı, Çağtay oynadı. İsak geldi ve bugün oynadı. Önlerinde daha çok zaman var. Her şey birdenbire olmuyor. Daha kat edecekleri çok mesafe var. Göreve geldiğimizden beri altyapıdan 25-26 oyuncuyu A takıma aldık. Altyapıdan oyuncuları her hafta dönüşümlü olarak antrenmanlara çıkarıyoruz. İyi bir yoldayız." şeklinde görüş belirtti.

AdminAdmin