FUTBOL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 09:44

Hüseyin Eroğlu'ndan galibiyet değerlendirmesi

Spor Toto 1. Lig'in 12. haftasında Göztepe'yi sahasında 1-0 mağlup eden Yılport Samsunspor'un teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, kazandıkları 3 puanın çok değerli olduğunu söyledi.

Hüseyin Eroğlu'ndan galibiyet değerlendirmesi

 


Eroğlu, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Göztepe ile önemli bir maça çıktıklarını anlattı.

Son haftalarda yükselişe geçen bir takıma karşı oynadıklarını aktaran Eroğlu, "Geçen hafta aldığımız galibiyeti ve bu maçı kazanarak taçlandırmak istedik. Maçın başında buna motive olan ve tüm alanları kapatan Göztepe vardı. Etkili oynamamız gerekiyordu ama bütün alanları kapatan bir takım ile oynadık. Bulduğumuz gol oyunumuz anlamında bizim mücadele gücümüzü daha yukarıya çekmemizi sağladı. Önemli bir galibiyet. Baktığınızda lig gittikçe zorlaşıyor. Kendi sahamızda aldığımız galibiyet bizi önümüzdeki haftalarda oyun anlamında daha da gelişmemizi sağlayacak." dedi.

Eroğlu, maçın son bölümünde önemli pozisyonlar bulduklarına işaret ederek, "Bulduğumuz pozisyonları değerlendirsek belki farkı açma şansı bulacaktık. Tabi bu pozisyonları değerlendiremeyince ister istemez daha çok savunmada yapmak zorunda kaldık. Rakipte uzun oyuncularını bizim kalemizin önüne gönderip uzun oynamaya başladı. Ama futbol anlamında bugün gerçekten iyi mücadele ettik. Bugün kazandığımız 3 puan çok değerliydi. İlk defa üst üstte maç kazandık. Bu önümüzdeki süreçte bize hem öz güven hem de oyunsal anlamda katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı.

- Göztepe cephesi

Göztepe Teknik Sorumlusu Şakir Özkayımoğlu ise, hiç beklemedikleri bir sonuç aldıklarını vurgulayarak, "Oyunun ilk yarı tamamen hakimiyken 40 yılda bir olacak çok farklı bir gol yedik ne yazık ki. Eğer ilk yarıda merkezden ve orta sahadan kazandığımız toplarla üçüncü bölgeye geçişleri iyi oynayabilseydik ilk yarı çok farklı bir skorla soyunma odasına girebilirdik. Ne yazık ki, son paslarda başarısız olduğumuz için gerekli başarıyı elde edemedik. İlk yarıyı 1-0 mağlup kapattık. İkinci yarıda oyunun tamamen kontrolü bizim elimizdeydi. Son dakikaya kadar futbolcularımız mücadelesini çok iyi verip pozisyon ürettiler. Ama ne yazık ki buradan mağlup olarak ayrılıyoruz. Üzgünüm." diye konuştu.

AdminAdmin