DİĞER SPORLAR
Giriş Tarihi : 08-05-2022 22:52

Güneysu Spor Kulubü Haltercisi Dilara Narin, Dünya Şampiyonu Oldu

Güneysu Spor Kulubü Sporcusu Dilara Narin, Milli forma altında Dünya Gençler Halter Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olarak 2 altın, 1 gümüş madalyanın sahibi oldu.

Güneysu Spor Kulubü Haltercisi Dilara Narin, Dünya Şampiyonu Oldu


Dünya Gençler Halter Şampiyonası tüm hızıyla devam ederken Milli sporcularımız madalya kazanmaya devam ediyor. Yunanistan’daki organizasyonun Yedinci gününde 81 kilo bayanlarda Milli Halterci Rize Güneysu Spor Kulubü Sporcusu Dilara Narin 2 altın bir gümüş madalya kazanarak Dünya Şampiyonu oldu.

Koparmada 99 kiloluk derecesiyle gümüş madalya kazanan sporcumuz silkme müsabakasında adeta şov yaptı. Son derece rahat kaldırışlarla 131 kiloya ulaşan Dilara Narin silkmede altın madalya toplamda da elde ettiği 230 kiloluk derecesiyle Dünya Şampiyonluğunu elde etti.

Dilara Narin koparmada ilk iki hakkında 95 ve 99 kiloyu kaldırdıktan sonra son hakkında ise 102 kiloyu denedi. Sporcumuz maalesef bu hakkında başarılı olamayarak koparmada gümüş madalyanın sahibi oldu.

Dilara Narin, silkmede ise 125, 129 ve 131 kiloları kaldırarak altın madalyanın sahibi olurken toplamda da 230 kilo ile altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonluğunu kazandı.

Dilara Narin’in kazandığı madalyalar ile büyük mutluluk yaşadıklarını ifade eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, “Yunanistan’ın Girit adasında ikinci kez istiklal marşımızı söylemek büyük mutluluk. Sporcumuzu ve emeği geçenleri tebrik ederim” diye konuştu.

AdminAdmin