RİZESPOR
Giriş Tarihi : 27-02-2023 09:02

Evren Kürkçü; Ben John Mary’ i Beğendim

Ç.Rizespor ’un Eski Takım Kaptanlarından Kulübün Efsane Oyuncusu Hüsnü Kürkçü’nün Oğlu Evren Kürkçü, Son Oynanan Hazırlık Maçı Ç.Rizespor – 1461 Trabzon FK Maçını Takip Etti, Maç sonu Memleketinin Takımını Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu.

Evren Kürkçü; Ben John Mary’ i Beğendim

 

Futbolu bıraktıktan sonra İstanbul’da futbol okulu açan ve Türk futboluna yeni yıldızlar kazandıran Yeşil – mavili takımın eski başarılı takım kaptanı Evren Kürkçü, yapılan transferlerin nokta atışına yakın isimler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;

“Bizim takımda ilk yarı sıkıntı hücum bölgesinde idi. O açığı başta kaleci Tarık ve savunma kapattı ve ligde en az mağlup olan ve en az gol yiyen takımların başında yer aldık. Tabi birçok maçta bireysel yetenekler Bolasie ve Alper Potuk ile sonuca gittik. Devre arası transferinde yapılan takviyeler nokta atışına yakın isimler. Bu tip hazırlık maçları ölçü olmaz ama bire birde bakıldığında yapılan takviyeler kaliteli isimler. Son takviyelerle kadro şişkinliği oluştu, oynayan – oynamayan oyuncu sıkıntı yaratır gözükse de tam tersi kadro derinliği de söz konusu oldu. Lige verilen mecburi aradan ötürü maç trafiği yoğunlaşacak. İşte o zaman hafta içi hafta sonu maç takviminde kadro derinliği devre girecektir diye düşünüyorum. Sakat ve cezalı oyuncular olacak ve o haftalarda kadro derinliği daha net bir şekilde ortaya çıkacak. Bu maçta izlediği yeni santrafor Mary Honi için dediğim gibi bu tip maçlar ölçü olmaz ama ben beğendim. Soğukkanlı bir ayak. Bende yıllardır stoper oynadım ve dolayısıyla santraforun dilinden en iyi ben anlarım. Atmasa bile yıpratıyor ve bence yanındakiler ligde “ihya” olur. İbrahim Olawoyin ele avuca sığamayan bir ayak. Bu oyuncu durdurmak zor. Alper gerçekten kalitesi ile bu ligin üstünde bir oyuncu. Kaleci Tarık bence A milli takıma kadar gider diye düşünüyorum. Stoperlerde ikinci devre oyuna giren Anıl Yaşar’da benden geçer not aldı. Yine oyuna sonradan giren sol bek Halil İbrahim atılan golde Benhur’ a “ alda at “ dedi. Benhur’ da çok süratli bir ayak ama sanırım her kanat oyuncusunda olduğu gibi son vuruşlar biraz zayıf. Bakalım hayırlısı memleketimin takımı Ç.Rizespor’ u yeniden süper ligde görmek istiyoruz. Bundan sonra az hata yapan, futbol şansı yanında olan bir adım önde olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajans53

AdminAdmin