BASKETBOL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 12:46

"12 Dev Adam" kritik virajda

A Milli Basketbol Takımımız, Dünya Kupası Elemeleri'nde kritik 2 maça çıkacak. İyi bir başlangıç yapamadığı 2. eleme turunda Belçika ve Sırbistan ile karşılaşacak olan Ay-yıldızlılar, Dünya Kupası bileti için kalan maçları kazanmak zorunda.

 

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, ilk tur eleme grubunda Yunanistan ve Büyük Britanya ile mücadele etti. Yunanistan'a iki maçta da yenilen A Milliler, Büyük Britanya'yı ise iki müsabakada da mağlup etti.

"12 Dev Adam", ilk eleme turunda aldığı iki galibiyeti bir üst eleme grubuna taşıdı. Ergin Ataman'ın ekibi, ikinci eleme turuna ise iyi bir başlangıç yapamadı.

Belarus deplasmanında 111 - 85 yenilen milliler, sahasında da Sırbistan'a 79-72 mağlup oldu. Milli takımımız, bu sonuçlarla Ekim ayına grupta 2 galibiyet, 4 mağlubiyetle girdi.

Kırmızı-beyazlılar, altı takımlı grupta tek galibiyetli Büyük Britanya'nın önünde beşinci sırada yer alıyor.

Grupta Letonya 5 galibiyetle lider durumda, Yunanistan ise 4 galibiyetle ikinci sırada konumlandı. Belçika ve Sırbistan ise 3'er galibiyetle 3 ve 4'üncü sıraları paylaşıyor. Grupta ilk 3 sırayı alan takımlar Dünya Kupası'na katılım hakkı kazanacak.

Milli takımımızın Dünya Kupası'na katılmak için kalan 4 maçını da kazanması gerekiyor.

Ekibimiz 11 Kasım Cuma günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda Belçika ile karşılaşacak. Ay-yıldızlılar, 14 Kasım'da ise Belgrad'da Sırbistan karşısına çıkacak.

Milli takımımız, diğer 2 maçında ise Şubat ayında Letonya ve Belçika ile karşı karşıya gelecek. Dünya Kupası bileti alamazsak ekibimiz 2025 Avrupa Şampiyonası'na kadar uluslararası turnuvalardan uzak kalacak.

AdminAdmin